Захари Иванов с нови шахматни победи

9-годишният ученик от СОУ „Иван Вазов” извоюва две призови места на състоялите се през месец септември шахматни състезания на силния мъжки турнир „Мемориал Кесаровски” в курорта Слънчев бряг. Захари спечели третата награда при десетгодишните състезатели с актив от 3,5 точки. Малкият шахматист, възпитаник на СКШ „Плевен ХХІ”, показа голямо израстване в играта си и се противопоставяше равностойно на далеч по-възрастни участници от страната и чужбина.

Награда за Захари имаше и в друга голяма изява на клуба. Отборът момчета до 12 години на СКШ спечели сребърните медали на Държавните отборни първенства, състояли се в Европейския шахматен дом на курорта Златни пясъци. Възпитаниците на треньорката Христина Илиева разгромиха 4 отбора и допуснаха само едно поражение.
В момента Захари продължава интензивно да тренира за предстоящите турнири от веригата „Млад гросмайстор”, които ще се проведат от месец ноември до месец март в гр. Плевен. Пожелаваме още победи и успешни изяви на малкия шахматист!