Победители в Националното състезание „Моята родина“ 2020-2021

Възпитаниците на Средно училище ,,Иван Вазов“- Плевен се включиха в оспорвана борба, за да докажат знания за родината и героичното минало на българския народ в Националното състезание по история ,,Моята Родина“ 2020 – 2021 г. Темата на конкурса беше ,,145 години от Априлското въстание и 100 години от смъртта на патриарха на българската литература Иван Вазов“.

С голямо желание, много труд и постоянство любознателните ученици завоюваха: 11 златни, 6 сребърни и 21 бронзови медала от общо 95 участници във втори кръг. Победителите във финалния кръг пък бяха определени по сбора от точки от двата предварителни кръга и утроените точки от финалния кръг. Във финалния кръг се състезаваха 75 момичета и момчета и спечелиха 8 златни, 11 сребърни, 19 бронзови медала. На всички участници бяха връчени и сертификати.

ВТОРИ КРЪГ –  ЗЛАТНИ МЕДАЛИ получават:
Първи клас: Самуил Христов Недялков и Георги Цветанов Пелов;
Четвърти клас: Цони Цонков Цонев, Габриела Красимирова Петранова, Гергана Валентинова Христова, Ема Андрианова Тодорова, Димитър Георгиев Лачовски, Иван Юлиянов Вълев и Виктория Александрова Недялкова;
Пети клас: Преслав Йорданов Йорданов и Преслава Пламенова Георгиева.

ФИНАЛЕН КРЪГ – ЗЛАТНИ МЕДАЛИСТИ и звание „ШАМПИОН‘‘:
Първи клас: Самуил Христов Недялков, Георги Цветанов Пелов, Нели Ивайлова Петкова, Доротея Миткова Маринчева;
Четвърти клас: Боян Бориславов Игнатов, Цони Цонков Цонев;
Пети клас: Преслав Йорданов Йорданов и Преслава Пламенова Георгиева.

ВТОРИ КРЪГ – СРЕБЪРНИ МЕДАЛИ получават:
Първи клас: Александър Александров Новески;
Четвърти клас: Боян Бориславов Игнатов, Мария Людмилова Лалова, Далия Дилянова Тодорова, Алекс Венелинов Илиев;
Пети клас: Мартин Мартинов Младенов.

ФИНАЛЕН КРЪГ – СРЕБЪРНИ МЕДАЛИСТИ и звание ,,ПЪРВИ ПОДГЛАСНИК НА ПОБЕДИТЕЛЯ‘‘:
Първи клас: Мария Самуилова Арсова, Йоан Ивайлов Генов, Ивон Ивова Върбанова, Теодора Георгиева Георгиева, Павлин Вл. Петков, София Хр. Четрокова, Александер Нолтинг Костов, Елиза Скравенска;
Четвърти клас: Виктория Александрова Недялкова, Гергана Валентинова Христова, Габриела Красимирова Петранова.

ВТОРИ КРЪГ – БРОНЗОВИ МЕДАЛИ получават:
Първи клас: Ивон Върбанова, Нели Петкова, София Четрокова, Доротея Маринчева, Теодора Георгиева, Павлин Петков, Александер Нолтинг, Александър Адриянов, Ванеса Пелова, Мария Арсова, Павел Пламенов, Павел Йорданов, Теодора Петрова, Рая Манчева, Ивайла Марковска;
Четвърти клас: Христина Христанова, Виктория С. Йорданова, Радостин Радославов, Неда Попова, Миглена Недушева;
Пети клас: Момчил Белинов.

ФИНАЛЕН КРЪГ – БРОНЗОВИ МЕДАЛИСТИ и звание ,,ВТОРИ ПОДГЛАСНИК НА ПОБЕДИТЕЛЯ‘‘:
Първи клас: Ванеса Пелова, Хана Копчева, Теодора Василева, Анна Искренова, Павел Вълков, Рая Манчева, Ивайла Марковска, Александър Новески, Петър Валериев Петров, Красимир Димитров, Мартин Евгениев, Александър Адриянов, Никол Атанасова;
Четвърти клас: Димитър Лачовски, Ема Андрианова , Виктория Ст. Каменова, Далия Дилянова;
Пети клас: Мартин Мартинов Младенов и Момчил Ивайлов Белинов.

Сертификати за участие във финалния кръг получиха:

Виктор Арабаджиев, Цветомила Илиева, Даяна Милкова, Даниел Тотев, Гергана Кацарска, Евгени Лазаров, Ния Мандолска, Даная Димитрова, Катерина Крумова, Деа Янчева, Ванеса Димитрова, Илесия Стойкова, Кристиян Ковачев, Стивън Перчемлиев, Никол Добрева, Александър Блажев, Томас Тонов, Илкер Наилов, Антонио Йотов, Георги Тодоров, Валентин Кацарски, Адриана Йорданова, Веселка Манчева, Теодор Радоловски, Мартин Атанасовски, Магдалена Недушева, Иван Юлиянов, Владимир Атанасов, Неда Попова, Виктория Йорданова, Радостин Радославов, Христина Христанова, Алекса Димитрова, Любослав Димитров, Алекс Венелинов, Никол Божинова, Андреа Генова, Цветослав Резашки.

Сертификати за партньорство в организиране и провеждане на Националното състезание „Моята Родина“ 2020-2021 г. (Педагогическа асоциация „Образование без граници“) бяха връчени на учителите: Биляна Ангелова, Илка Славова, Станка Ненчева, Красимира Найденова, Снежанка Лишкова, Ива Георгиева, Маргарита Нейкова, Вили Атанасова, Елка Станчева, Силвия Георгиева, Наталия Тодорова, Лидия Веселинова и Олег Маринов.

Постиженията на учениците от СУ ,,Иван Вазов“ са повод за радост и гордост както за учители, така и за родители. Да си пожелаем здраве, сили и вдъхновения за нови успехи!

Back to top button