Футболният отбор на СУ „Иван Вазов” спечели Купата „Освобождението на Плевен”

На 9 и 10 декември 2016 г. в Спортната зала на УСШ – Плевен се проведе традиционният футболен турнир на малки врати за ученици родени след 01.01.2006 г./3-4 клас/.

Турнирът е в чест на 10 декември – Ден на Освобождението на Плевен от османско иго и Ден на признателност на гражданите на Плевен към загиналите за неговата свобода.

Организатори на футболния турнир са Община Плевен, Ученическа спортна школа и Общински съвет на Българския футболен съюз.

Участваха отбори, разпределени по жребий в две групи, от следните плевенски училища:

I група – НУ „Отец Паисий”, НУ „Патриарх Евтимий”, НУ „Единство”, ОУ „Д-р Петър Берон”

II група – СУ „Иван Вазов”, СУ „Пею Яворов”, НУ „Христо Ботев”, СУ „Стоян Заимов”

Всеки отбор се състои от 10 състезатели /4 полеви + 1 вратар и 5 резерви/. Смените са неограничени, след решение на главния съдия. Играят се две полувремена по 10 минути.

Мачовете от I група се играха в петък сутринта, а от II група – следобед. Класирането в групите определи за кое място играят отборите на следващия ден – от 1-во до 8-мо.

Отборът на СУ „Иван Вазов” бе съставен от 15 ученици от 4 клас. Повечето бяха с футболна закалка – участници в първенства и турнири през последните три години.

Ето и нашия състав: вратари – Васил Лалов /4г/, Боян Тодоров /4г/, Александър Василев /4д/; полеви играчи – Християн Иванов /4б/,

Пламен Николов /4в/, Марио Крумов /4в/, Иво Квецински /4в/, Аспарух Георгиев /4г/, Вениел Маринов /4г/, Евгени Сълковски /4г/,

Никола Александров /4г/, Алекс Чакъров /4д/, Евгени Горанов /4д/, Мартин Рангелов /4д/, Николай Филев /4д/

В своята група нашият отбор постигна следните резултати:

СУ „Ив. Вазов” – СУ „П. Яворов” 4 : 0

СУ „Ив. Вазов” – НУ „Хр. Ботев” 6 : 2

СУ „Ив. Вазов” – СУ „Ст. Заимов” 3 : 1

След тези победи отборът на СУ „Ив. Вазов” оглави категорично групата си и се класира за финала.

Родители и деца подкрепяха своите отбори с насърчителни възгласи и съвети от трибуната. Малките футболисти предложиха много емоции на публиката, спортните деятели и треньори в залата.

Футболният турнир в съботния ден – 10 декември, съвпадна с Коледното математическо състезание. Много от малките футболисти „воюваха” на два фронта – сутринта решаваха задачи, а следобед вкарваха голове.

Отборът на „Вазов” за финала бе без ударното си трио – Алекс, Мартин и Пламен – и тримата на друг детски футболен турнир с отбора си „Спартак – Плевен”  в Габрово.

Един по един преминаха мачовете за класиране от 8-мо до 3-то място.

Нашите футболисти гледаха от трибуната и чакаха с нетърпение финала.

И ето настъпи часът на истината: СУ „Ив. Вазов” срещу ОУ „Д-р П. Берон”- двата най-добри отбора на турнира. Малките вазовци бяха сигурни в успеха си. Мачът бе равностоен и много оспорван. Положения не липсваха и пред двете врати. „Берон” имаше известно предимство в играта. Първото полувреме завърши без голове. Отборът на „Вазов” обаче разполагаше с повече свежи резерви. Това даде резултат през второто полувреме. След силен далечен удар на нашия капитан Евгени Сълковски резултатът бе открит – 1 : 0 за „Вазов”. В малкото минути до края на срещата бероновци не успяха да изравнят резултата. Прозвуча последният съдийски сигнал . Радостта на вазовци бе неописуема. Те са новият носител на купа „Освобождението на Плевен”– приз, който ще носят с гордост цяла година. В поредицата от снимки децата се почувстваха като истински футболни звезди.

Започна церемонията по награждаването. Директорът на УСШ – Плевен,

г-н Ивайло Лазаров, награди с купи и топки всички отбори представили се достойно в състезанието. Той връчи на капитана на нашия отбор, Евгени Сълковски, купата за 1 място в турнира и плакет за най-полезен играч. Вратарят Васил Лалов получи от името на отбора футболна топка, която ще чака напролет своите малки футболисти. Треньорът  на СУ „Ив. Вазов”, Олег Маринов, получи приз за най-добър треньор на турнира. Това е второто му подобно отличие през последните три години.

Така завърши тазгодишното издание на турнира за купа „Освобождението на Плевен”.

Нека пожелаем на вазовци много футболни победи през Новата 2017 година!